This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

USE CODE: LOVE20 AND GET 20% OFF OF EVERYTHING

#GIRLBOSS: 7 ĮPROČIAI SĖKMINGAM LAIKO PLANAVIMUI

#GIRLBOSS: 7 ĮPROČIAI SĖKMINGAM LAIKO PLANAVIMUI

Mūsų gyvenimas gali būti labai chaotiškas - kai reikia suderinti darbą, studijas, draugus, laiką sau ir dar daugiau, galime susipainioti ir greitai pavargti. O kad galėtume to išvengti, pateikiame kelias nedideles gudrybes, kurios pagelbės efektyviai susiplanuoti savo laiką.

 

Išsirink tris pagrindinius darbus 

Kiekvieną rytą, prieš pradėdama savo dieną, susirašyk arba tiesiog sudėliok mintyse, kokie yra tavo trys pagrindiniai darbai, kuriuos turi atlikti šiandien. Žinodama savo prioritetus, bus lengviau paskirstyti, kada atlikti kokią užduotį ir kiek laiko jai skirti, o ir padariusi visas tris - jausiesi geriau ir galėsi daugiau laiko praleisti sau ar su savo mylimais žmonėmis.

 

 

Išnaudok rytą produktyviai

Kiekvieną rytą planuokis darbus taip, kad pirma būtų atliktos užduotys, kurios reikalauja daug susikaupimo, dėmesio arba yra tiesiog tau nepatinkančios, o vėliau - paprastas, lengvas, net monotoniškas. Planuodama darbus nuo sunkiausių iki lengviausių, diena atrodys gerokai paprastesnė bei sėkmingesnė.

 

 

 

Naudokis 20 minučių taisykle

Visos turime tokių darbų, kurių labai nemėgstame - arba tiesiog neprisiryžtame padaryti. O tai pakeisti paprasta - nusistatyk laikmatį dvidešimčiai minučių ir susikoncentravusi imkis darbo. Jeigu užduotis nedidelė, ją ir atliksi per tas kelias minutes, o jei didesnė - po dvidešimties būsi įsivažiavusi ir norėsi, o galbūt ir galėsi skirti dar daugiau laiko. Ši taisyklė puikiai tinka, jei nesinori tvarkytis ar turi nedidelį darbą, prie kurio vis neprisėdi - bus atlikta akimirksniu!

 

 

Atlik trumpas užduotis iškart

Prie 20 minučių taisyklės puikiai tinka ir, galima sakyti, 2 minučių taisyklė - jeigu užduočiai atlikti reikia vos poros minučių - padaryk tai iš karto. Susiformuok įprotį neatidėti tokių smulkių darbelių - jie vėliau užkraus tavo kalendorių ir vėliau jiems visiems atlikti reiks poros valandų - psichologiškai bus sunkiau tai pradėti atlikti. Tai tinka viskam - tiek užduotims darbe, tiek namų ruošai ar skambučiams.

 

 

Stebėk savo laiką

Ypač tik jeigu neseniai pradėjai planuoti savo laiką, stebėk, kiek laiko užima tam tikri darbai. Kartais laiką užduočiai numatyti gana sunku - o žinosi tik pabandžiusi padaryti. Sek, stebėk, keisk, jeigu reikia, ir ateityje savo kalendorius taps gerokai tikslesnis, o tu - laimingesnė.

 

 

Sumažink išblaškymus

Atrodo, darbas vyksta produktyviai, tol, kol telefone sužiba žinutė ar pranešimas iš “Instagram”. Paimi telefoną ir nejučia praleidi pusvalandį tiesiog stebėdama kitų žmonių įrašus. Jeigu skiri laiką darbui ne socialinėse medijose, naudokis “Do not disturb” režimu arba išvis išjunk visus nereikalingus pranešimus (notifications) telefone - pripažinkime, dažniausiai jie nėra reikalingi, o tik blaško mūsų dėmesį.

 

 

Naudokis kalendoriumi

Jeigu tavo gyvenimas yra gana užimtas ir turi daug veiklų, lengva jose pasimesti, o kartais - ir pamiršti. Paprasčiausias to sprendimas - viską susirašyti. Rask sau tinkamiausią būdą - galbūt tai popierinis darbo kalendorius, o gal - kalendorius arba kitokia įpročius formuojanti programėlė telefone. Paskyrusi laiko kartą per savaitę arba mėnesį susirašyti užduotis bei veiklas, jausiesi laisvesnė, o ir nepamirši svarbaus susitikimo - viskas bus po ranka.

 >