This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

USE CODE: SALE15 AND GET EXTRA -15% OFF OF ALL SALE'S ITEMS

KĄ DARYTI, KAD DRABUŽIAI ILGAI ATRODYTŲ, KAIP NAUJI

KĄ DARYTI, KAD DRABUŽIAI ILGAI ATRODYTŲ, KAIP NAUJI

Tvarumas yra žodis, kurį pastaruoju metu naudoja prekės ženklai. Daug kas išgirdę šį žodį net neabejoja, kad produktas bus ilgaamžiškas ir atrodys naujai šimtą metų. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Perkant tvarius drabužius svarbiausia yra suprasti ne tik kokį gerą poveikį darai aplinkai, bet ir suvogti, kad gaminys bus ilgaamžiškas tačiau, tai nereiškia, kad jokia saga negali iškristi... Tad atkreipkit dėmesį į žemiau parašytus punktus, kad jūsų drabužiai atrodytų taip pat, kaip tą dieną, kai juos įsigijote! 

Prižiūrėk savo batus

Laikykite juos be pažeidimų

Įsigijus bet kokius batus svarbiausia nešiojant juos prižiūrėti su reikiamom priemonėm! O ne valyti batus tik tada, kaip purvini. Paprastas patarimas, kurį dauguma žino, bet dažnai pamiršta. 

Turėti bent porą ar panašių porų

Žinot, kai klausotes savo mėgstamos dainos tiek daug, kad ji greitai nusibosta ir nesinori daugiau jos klausyti? Panašiai gali nutikti ir nuolat avint mėgstamus batus – jie greitai pavargs, o įsliuogę į apdaužytus batus, kurie jau jums spėjo atsibosti, nesijausite taip gerai... Pasistenkit turėti bent kelias poras, kad batai tarnautų ilgiau. 

Laikykite juos šviežius

Prieš išmesdami tą kartoninę batų dėžutę, apsvarstykite galimybę išsaugoti ją savo batams laikyti. Taip jie bus be dulkių ir nepakeis spalvos nuo tiesioginių saulės spindulių. O jei neturite dėžutės, puikiai tiks ir bet koks medžiaginis maišelis.

 

Rūpinkitės savo drabužiais

Plauti teisingai

Kiekvienas gaminys turi savo nurodymą, kaip teisingai reikia skalbti. Būtu puiku, kad jos laikytumėtes, tačiau suprantu, kad tai nėra taip lengva. Todėl keletas paprastų patarimų, kurie neleis drabužiui susidėvėti. Pavyzdžiui, skalbti išvertus džinsus ir tamsius drabužius, taip jų spalva nebebluks. 

Taip pat, gali padėti naudoti žemesnę šilumą, idealiu atveju apie 30 laipsnių celsijaus, ir neperpildyti mašinos. Kai skalbimo mašina yra per daug prikrauta, drabužiai trinasi, todėl pažeidžiami pluoštai.

Laikykit drabužius tinkamai

Kai kurie daiktai tiesiog nėra skirti kabinti! Niekada nekabinkit savo mezginių, nes gali lengvai prarasti formą ir išsitampyti viršutine megztinio dalis. Vietoj to, galit laikyti savo mezginius stalčiuose ar spintelėse. 

Investuokite į pukų rinkiklį

Netgi brangiausi siūlai, tokie kaip kašmyras ir merino vilna, po pakartotinio dėvėjimo ir plovimo gali prarasti savo minkštumą. Taip yra dėl susikaupimo – tų neaiškių mažų burbuliukų, atsirandančių jūsų mezginio paviršiuje. Bet puikus sprendimas yra pukų nuemėjas, kuris drabužį padarys vėl kaip naują. 

 

Autorė: Paulina Šeškauskaitė

>