This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

USE CODE: LOVE20 AND GET 20% OFF OF EVERYTHING

IDĖJOS PASIVAIKŠČIOJIMUI GAMTOJE

IDĖJOS PASIVAIKŠČIOJIMUI GAMTOJE

Pagaliau oras tampa panašėti į tikrą pavasarį ! Kol mus vis dar kausto karantinas - puikus metas pasivaikščiojimams gamtoje bei naujų vietovių atradimams. Paruošėme Jums keletą maršutu pasitikti pavasario saulę, tad susipakuokite užkandžių krepšelį ir leiskitės į žygį !

 

SAPIEGINĖS PAŽINTINIS TAKAS 

Pavilnių regioniniame parke driekiasi labai įdomus pasivaikščiojimo takas. Eidamas daugiau nei 5 km vingiuojančia miškinga trasa, besijungiančia su vienu seniausių Vilniuje, Sapieginės parku, susipažinsi su išskirtiniu kraštovaizdžiu, išvysi gynybinių įrenginių liekanas. Maršrute įrengtos poilsio aikštelės bei suoliukai, tad galėsi stabtelėti atsipūsti.

 

DUBRAVOS PELKĖ

Tai neilinė vietą į kurią pasivaikščioti bei praleisti dieną verta vykti iš bet kurio Lietuvos kampelio. Visas Dubravos apydubrės rezervatas apima net 120 ha ploto teritoriją; čia auga sunkiai į vieno žmogaus glėbį telpančios pušys, viršūnes iškėlusios net į 38 m. aukštį. Apie ketvirtadalį Dubravos apydubrės teritorijos užima pelkė – vaizdingiausia pažintinio tako dalis – liaunais berželiais ir smulkiomis pušelėmis apaugusi bei samanų kupstais išvagota aukštapelkė. Rezervate įrengto pažintinio tako ilgis – 1,9 km., jis nutiestas per įstabiausias Dubravos rezervato vietas.

KARMAZINŲ PAŽINTINIS TAKAS

Karmazinų pažintinis takas prasideda prie didžiausio Vilniaus apylinkėse pilkapyno. Neilgai trukus jo maršrutas nusuka link Neries, kuri daug amžių buvo čia gyvenusių žmonių gyvybės ašimi. Daug visko einant šiuo pažintiniu taku galima sužinoti, patirti ir pamatyti. Kas buvo tie karmazinai? Kur auga mėnulio gėlės? Koks paukštis gali nukirsti medį? Ką jūrinis erelis veikia 300 kilometrų atstumu nuo jūros? Kodėl Neris yra lietuviška šventoji Gangos upė? Karmazinų pažintinis takas turi atsakymus į visus šiuos klausimus. O jei nesužadina smalsumo tokie klausimai, pasivaikščiojimas palei Nerį ir vaizdingas pakilimas į Velniakampį sužavės net ir tuos, kurie moka gėrėtis tik akimis.

 

STRĖVOS ŽALIASIS KELIAS 

Pažintinis takas vingiuoja žiediniu maršrutu Aukštadvario regioniniame parke beveik 9 km šalia Strėvos upės ir veda lankytojus Spindžiaus mišku. Vingiuojant takeliu galima pamatyti vieną iš gamtos siurprizų - Šaltinių kalnelis, kurio šaltinėliai neužšąla net ir žiemą, todėl lankant šį pažintinį taką žiemą, galimės vis tiek pasigrožėti Šaltinių kalneliu. Pasakojama, kad susirgę apylinkių gyventojai nešdavosi šaltinėlio vandens į namus ir taip piemenukai gydydavę savo išvargusias kojas. Todėl, jei po kelionės pavargs Jūsų kojos, parsivežkite vandens į namus.

 

 

 

>