This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

USE CODE: SALE15 AND GET EXTRA -15% OFF OF ALL SALE'S ITEMS

SKIRTUMAS TARP ETIŠKO IR TVARAUS APSIPIRKIMO

SKIRTUMAS TARP ETIŠKO IR TVARAUS APSIPIRKIMO

Dėmesys etiškai ir tvariai madai per pastaruosius kelerius metus tapo sparčiai augančia tema, tačiau, kai reikia suprasti šių dviejų skirtumus (ir panašumus) - dažnai tampa neryškios. Kai kuriais atvejais „tvarus“ ir „etiškas“ gali atrodyti kaip madingi žodžiai, vartojami pakaitomis, o dažnai ir performatyviais, taigi, jei jaučiatės šiek tiek sutrikę dėl tikrosios jų reikšmės, nesat vieni. Todėl padėsim išsiaiškinti panašumus, skirtumus ir ar perkant geriau teikti pirmenybę vienam, ar kitam.

 

Taigi, kuo skiriasi etiškas ir tvarus?

Abi etiketės nurodo drabužių tiekimą, gamybą ir kūrimą, kuris turi teigiamą poveikį tiek mados pramonei, tiek platesnei visuomenei, nedarant žalos aplinkai. Tačiau šie du žodžiai turi iš esmės skirtingas reikšmes. 

„Apskritai „tvarumas“ yra labiau paplitęs kaip terminas, susijęs su aplinka ir veiklos, kuri daro žalą, poveikiu, pavyzdžiui, naudojant geros kokybės audinius, pagamintus taip, kad jie tarnautų arba pakartotinai būtų panaudotas. 

Kai mes kalbame apie etišką gamybą, ji yra susijusi su moralės teisingumo ir neteisingumo principais. Pavyzdžiui, darbuotojų sąlygos, pramonės standartai ir elgesys. 

 

Kodėl turėtumėte galvoti apie etišką ir tvarią madą?

Mados pramonė apskritai susikūrė blogą reputaciją, kaip netvari ir daugeliu atvejų neetiška. Tai paprastai kyla iš „greitosios mados“ pramonės pusės, kuri išnaudoja darbuotojus ir naudoja netvarią praktiką, kad sukurtų didelius drabužių kiekius esant dideliam apyvartos rodikliui.

Tokiu būdu klientas gauna naudos iš pigių drabužių ir nuolat besikeičiančio asortimento, iš kurio galima rinktis, tačiau dėl neetiško ir netvaraus verslo modelio darbuotojai gauna per mažai atlyginimų ir dažnai priversti dirbti pavojingomis sąlygomis (Taip dažniausiai vyksta Azijos srityje). Galbūt net nustebsite sužinoję, kad netvari drabužių gamyba daro daugiau žalos aplinkai nei pasaulinė transporto pramonė...

Pirmenybės teikimas etiškam ir (arba) tvariam apsipirkimui yra vienas geriausių ir lengviausių pakeitimų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų kasdieniai įpročiai būtų geresni žmonėms ir planetai!

 

Apsvarstykit

Nors daugelis prekių ženklų pirmenybę teikia tvarumo ir etikos sąvokoms, daugelis kitų ir toliau ignoruoja šiuos prioritetus, siekdami didelės apyvartos ir greito pelno. Žinojimas, kurie prekių ženklai geriausiai laikosi šių principų, gali atrodyti kaip minų laukas, todėl gera pradžia yra suprasti, kuris apsipirkimo būdas yra veiksmingesnis, ir apsvarstyti, kas jums labiausiai tinka biudžeto ir gyvenimo būdo požiūriu.

Jei jūsų biudžetas yra ribotas, gali būti geriau teikti pirmenybę tvariems drabužiams, nes dėvėti, vintažiniai ir perdirbti drabužiai žymiai mažiau prisideda prie klimato kaitos nei visiškai nauji drabužiai ir dažnai yra daug pigesni.

Jei tai ne jums vintažinės parduotuvės, yra tokie prekiniai ženklai, kaip: SALANIDA, ROBI AGNES, UCON ACROBATICS ir LE BONNET, kurie kuria geros kokybės, naudojant ekologiškas medžiagas ir aiškiai orientuojasi į tvarią ir etišką gamybą. 

*Dauguma piktinasi, kad tvarūs produktai yra gan brangoki. Tai todėl, kad prekės ženklai, naudojantys tiekimo grandinę nuo galo iki galo, labiau tikėtina, kad mokės savo darbuotojams teisingą atlyginimą, ko pasekoje produkto kaina būna didesnė.

Apsvarstykit ar geriau pirkti vieną brangesnį, bet tvarų ir etišką produktą, kuris ištisus metus tarnaus jums. Ar geriau pirkti daug sezoninių (trend'inų) drabužių, kurie greitai susidėvės ir kurie nėra gamtai draugiški. Tik jum spręsti, kaip elgtis geriausiai!

BECAUSE THERE IS NO PLANET B.

 

Autorė: Paulina Šeškauskaitė

 

 

 

 

>